Gratis beginnen

Snellezen cursusSnellezen cursus vergelijken

Snellezen cursus vergelijken

Wat kost een cursus snellezen, hoe ziet hij eruit en wat belooft de aanbieder? Hier staan ze naast elkaar, met de woorden van de aanbieders zelf.

Kort antwoord: een cursus met een trainer kost bij de aanbieders hieronder €329 tot €797 (de ene aanbieder noemt de prijs exclusief, de andere inclusief btw), voor een dagdeel tot zes weken. Vlot is een app die je zelf in je eigen tempo volgt, zonder trainer en zonder groep: €29,90 per jaar, met een gratis startmeting en eerste les.

Overzicht

AanbiederVormPrijs, zoals vermeld
Snellezen.com1 dag met trainer, op locatie of online€575 excl. btw (open training), €495 excl. btw (online)
Timension1 dag met trainer, klassikaal, online of incompany€495 p.p.
Purple Monkey1 dag met trainer, op locatie€550 p.p., vrijgesteld van btw
Train2work3 uur online met trainer€329 excl. btw
Digital Speed ReadingOnline programma van 6 weken€797
VlotApp in de browser, zelf in je eigen tempo, zonder trainer€29,90 per jaar incl. btw; startmeting en eerste les gratis

Prijzen en teksten zoals de aanbieders ze op 25 oktober 2026 op hun eigen website vermeldden. Waar niet staat of het bedrag inclusief of exclusief btw is, staat het hier zoals op de site. Prijzen kunnen veranderen: kijk voor de actuele prijs bij de aanbieder.

Per aanbieder

Snellezen.com

Vorm en duur
Open training op een locatie of online cursus in een kleine groep, met trainer. "1 dag met onbeperkte follow up."
Prijs
€575 excl. btw voor de open training, €495 excl. btw voor de online cursus.
Wat de aanbieder zegt
"In één dag leren snellezen." Met een garantie op de site.
Meting van begrip
Niet beschreven op de cursuspagina.
Bron
snellezen.com/cursus-snellezen

Timension

Vorm en duur
1 dag, klassikaal, online of incompany, met trainer.
Prijs
"495,- p.p."
Wat de aanbieder zegt
"In deze cursus snellezen leer je in één dag 2 tot 4x sneller lezen met behoud van begrip."
Meting van begrip
De cursus begint met een nulmeting van "leessnelheid, begrip en leesgedrag" en sluit af met een eindmeting.
Bron
timension.nl/cursus-snellezen

Purple Monkey

Vorm en duur
Eendaagse training op locatie, met trainer.
Prijs
€550 per persoon, vrijgesteld van btw, inclusief cursusmateriaal en lunch.
Wat de aanbieder zegt
"De meeste deelnemers aan onze trainingen verdubbelen hun leessnelheid al tijdens de training."
Meting van begrip
Niet beschreven op de cursuspagina.
Bron
purplemonkey.nl/training/snellezen

Train2work

Vorm en duur
Online training van 3 uur, met trainer.
Prijs
€329 excl. btw.
Wat de aanbieder zegt
"Leer in 3 uur sneller lezen, beter focussen en meer onthouden …"
Meting van begrip
Niet beschreven op de cursuspagina.
Bron
Springest: Train2work, snellezen

Digital Speed Reading

Vorm en duur
Online programma van 6 weken, met een gratis webinar vooraf.
Prijs
€797.
Wat de aanbieder zegt
"Leer 4× sneller lezen met volledig begrip en onthoud alles."
Meting van begrip
Niet beschreven op de pagina.
Bron
digitalspeedreading.com

Vlot

Vorm en duur
App in de browser op telefoon, tablet en computer. Je volgt de lessen zelf, in je eigen tempo, zonder trainer en zonder groep. Een jaar toegang tot de cursus en de training. Ook een kindercursus (8 tot 12 jaar) en teksten op NT2-niveau.
Prijs
€29,90 per jaar, inclusief btw, wordt niet automatisch verlengd. De startmeting en de eerste les zijn gratis.
Wat wij zeggen
We beloven geen getal. Je ziet je eigen vooruitgang in woorden per minuut en begrip.
Meting van begrip
Na elke tekst vijf vragen (bij kinderen vier) zonder de tekst. Gokken telt niet mee. Begin- en eindmeting met even moeilijke teksten.
Meer
Zo werkt de cursus

Waar let je op bij het kiezen?

Wat leesonderzoek zegt over beloften als "twee keer zo snel", lees je in werkt snellezen?

Probeer eerst gratis

Doe de startmeting en de eerste les van Vlot. Dan weet je hoe snel je nu leest en hoeveel je begrijpt, voordat je iets betaalt.

Gratis beginnen

Veelgestelde vragen

Wat kost een cursus snellezen?

Bij de aanbieders op deze pagina kost een cursus met een trainer tussen €329 en €797, voor een dagdeel tot zes weken. Sommige aanbieders noemen de prijs exclusief btw: voor particulieren komt daar dan nog btw bij. Vlot is een app zonder trainer en kost €29,90 per jaar, inclusief btw.

Wordt bij een cursus snellezen ook begrip gemeten?

Dat verschilt. Van de andere aanbieders op deze pagina beschrijft er één op de cursuspagina een meting van begrip aan het begin. Vraag het na als het voor jou belangrijk is: snelheid zegt weinig zonder begrip.

Deze vergelijking is gemaakt door Vlot, zelf een van de aanbieders. We vergelijken alleen wat de aanbieders op hun eigen website zetten: vorm, duur, prijs, hun eigen beloften letterlijk en of een meting van begrip beschreven staat. Klopt er iets niet meer? Mail naar info@snellezencursus.nl, dan passen we het aan.